METRO GROUP’un gayrimenkul kuruluşu olan METRO PROPERTIES, perakende sektöründe sahip olduğu kapsamlı deneyimini, gayrimenkul alanındaki geniş tecrübesi ve istikrarlı uygulamaları ile birleştirmektedir. Modern toptan ve perakende lokasyonların geliştirme ve yönetimlerine yatırım yapılması söz konusu olduğunda, METRO PROPERTIES, en doğru iş ortağıdır. Birlikte çalıştığı firmaların başarılarına katkıda bulunurken müşterilerine de değer katan şirket, eş zamanlı olarak METRO GROUP bünyesindeki satış kanallarının mal sahibi ve çözüm ortağı olarak gayrimenkul sektöründe değer yaratmayı başarmaktadır. 

METRO PROPERTIES, Türkiye’nin ana sorumluluğu uzun dönemde aktif varlık ve stratejik portföy yönetimi ile gayrimenkul varlıklarının değerini arttırmaktır. 

METRO PROPERTIES, Türkiye en başından itibaren METRO GROUP satış kanallarının genişletilmesi amacıyla  Gayrimenkul Geliştirici ve Yatırımcısı sıfatıyla  hareket eder. 

METRO PROPERTIES Türkiye, sahip olduğu ve yönetimini yaptığı alışveriş merkezleri’nde gerçekleştirdiği yönetim ve kiralama faaliyetlerini, uluslararası deneyim ve know-how’ı ile METRO GROUP dışındaki diğer  gayrimenkul geliştirici  ve yatırımcılarına da sunarak yeni alışveriş merkezi projelerini kendi portföyüne eklemiştir.

Yeni binalardan dönüştürme projelerine, modernleştirme projelerinden genişletmelere; METRO PROPERTIES Türkiye, müşterilerine perakende alanları için anahtar teslim çözümler sunmaktadır. 

METRO PROPERTIES Türkiye Portföy;

  • Toplam arsa alanı 1.147.429 m²

  • Toplam kiralanabilir alan 462.905 m²

  • Toplam 21.298 araçlık otopark,

  • 9 Alışveriş Merkezi Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İzmit, Konya, İstanbul Kartal ve Merter

  • 20 METRO Cash&Carry mağazası